Haber

Yeni Mersin İdman Yurdu’nda hakem isyanı

Kulüp Lideri Metin Saltık yaptığı açıklamada, 3 yıldır play-off finalinde kaybettiğimiz şampiyonluk hedefini bu yıl kaybetmemek için dönem başından beri büyük bir şevk ve istekle çalıştığımızı söyledi. 21 hafta boyunca zaman zaman 10 puan farka ulaşarak liderliğimizi sürdürdük. Ancak son haftalarda sahada hakemlerin yaptığı hatalar kadar rakiplerimizin de büyük hücumlarına ve şiddetine maruz kaldık. 2.5 milyonluk bir şehrin temsilcisi olarak bize ayrıcalık yapılmasını istemiyoruz. Biz sadece haklarımızın korunmasını istiyoruz” dedi.

“TFF VE MHK’Yİ DAVET EDİYORUZ”

Başkan Saltık sözlerinin devamında, “Kütayha’da oynadığımız maçta Kütahya Belediye Başkanı çok yakışıksız sözler kullandı. Nevşehir Belediyespor maçında maç başlamadan protokole hücum ediliyor. Hakem maça 25 dakika geç başlıyor ve biz de maça 25 dakika geç başlıyoruz. Taraftarımız maçı ortasında izlemek zorunda kaldı.Derincespor maçı hakemi rakip takım.”90 dakika içerisinde oyuncularımız gardını indirip takdir hakkını Derincespor’a verdiler ve net golümüzü iptal ederek bizleri mağdur ettiler. ” söz konusu.

“SAHA DIŞI OLAYLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Öte yandan mağdur olduklarını belirten Saltık, “Son 3-4 maçtır saha dışında çok önemli olaylarla karşılaşıyoruz. Bize ayrıcalık tanınmasını istemiyoruz. Biz sadece adalet istiyoruz. Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu ve MHK’nın son haftalarda daha dikkatli olmasını rica ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Kaynak: SonDakika.com / Spor

kecioren-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu